Młoda raperka postanowiła uciec z rodzinnego domu, gdzie odgrywało się piekło. Wpadła w ramiona przypadkowych mężczyzn, znajdując chwilowe ukojenie w przypadkowym seksie i narkotykach. W momencie całkowitej niemocy i załamania stanem swojego życia, otrzymała pomoc psychologiczną i schronienie u kobiety, która wówczas prowadziła świetlicę socjoterapeutyczną.
Co decyduje o tym, że młode osoby, które zaznały krzywdy w postaci molestowania, wstrzymują się przed szukaniem pomocy? - Zazwyczaj jest tak, że tego typu osoby czują, że mogą przyczynić się tym do rozbicia swoich rodzin, upatrują winę w sobie i nie widzą w swoim środowisku żadnego dorosłego, którego można obdarzyć zaufaniem - mówi młoda artystka.
Co dla ofiar wykorzystywania seksualnego robi Weronika w swoim projekcie "Hope 4 Street"? Gdzie osoby molestowane mogą uzyskać pomoc połączoną z dyskrecją? Dlaczego warto zawalczyć o siebie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Dramatyczne wydarzenia z dzieciństwa opisane przez panią Weronikę, były zgłoszone przez rodzinnego kuratora sądowego do prokuratury, która wszczęła postępowanie 08.08.2013 roku. W dn. 13.12.2013 roku sprawa została umorzona na zasadzie art. 17 §1 pkt 1 kpk wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego. 16- letnia wówczas Weronika nie zdecydowała się zeznawać, bojąc się konsekwencji. Osoba, która miała się dopuścić czynów zabronionych względem 13 -letniej Weroniki przez 3 kolejne lata jej życia, odmówiła skomentowania wspomnień pani Weroniki umieszczonych w audycji.
Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz
Prowadzi: Rafał Porzeziński
Gość: Weronika (raperka, projekt "Hope 4 Street")
Data emisji: 26.02.2019
Godzina emisji: 23.08
K.A/kh
Weronika - wykorzystana seksualnie raperka: pasja stała się dla mnie wybawieniem - Jedynka - polskieradio.pl