Od 12 lutego w reżimie sanitarnym otwarte będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i korty. W tych miejscach będą występowały ograniczenia, a samo otwarcie będzie warunkowe i na dwa tygodnie. Wciąż zamknięte pozostaną siłownie oraz branża fitness. Restauracje, tak jak do tej pory, będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
Patrzymy z optymizmem
- Ta decyzja rządu jest związana z tym, że mamy już w Polsce ponad 1,5 mln osób zaszczepionych, 90 proc. personelu medycznego zostało zaszczepione, mamy ponad 1,5 mln ozdrowieńców - wyliczył Marcin Gwóźdź. Jak dodał, gospodarka czeka na poluzowanie, a "ludzie chcą pracować, ludzie chcą zarabiać pieniądze".
Czytaj także:
- To jest bardzo dobra decyzja, choć warunkowa na 2 tygodnie - ocenił poseł. Wskazał, że daje to możliwość złapania oddechu branży hotelarskiej. - Dzisiaj patrzymy na przyszłość optymistycznie - stwierdził.
Jest niecierpliwość
- Jeżeli się okaże, że sposób "ulżenia" będzie skuteczny, nie stwarzający zagrożenia to ja serdecznie witam - powiedział Bogusław Liberadzki. Europoseł zauważył, że życie gospodarcze w Polsce na tle innych państw się nie załamało, ale "jest niecierpliwość ze strony właścicieli hoteli, restauracji, kurortów, ośrodków wypoczynkowych".
- Pora próbować rozsądnie luzować i obserwować, co się będzie dziać, jakie będą skutki - powiedział Liberadzki.
Goście Jedynki mówili też o Wielkanocy i związanemu z nimi ryzyku wzrostu zachorowań, a także o ewentualnych zmianach w kodeksie pracy, wymuszonych przez COVID-19. Poruszono również temat prognoz gospodarczych po pandemii.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
Audycja: "Debata Jedynki"
Goście audycji: Marcin Gwóźdź (poseł PiS), Bogusław Liberadzki (europoseł Lewica)
Data emisji: 5.02.2021
Godzina emisji: 18.12
fc