Wspólna lista opozycji? Gramatyka: budowa wielkiej koalicji jest przepisem na spektakularną porażkę

Data publikacji: 04.04.2023 08:53
Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 10:08
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
- Budowa wielkiej koalicji opozycyjnej jest przepisem na spektakularną porażkę - ćwiczyliśmy ją w eurowyborach i przegraliśmy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka z partii Polska 2050.

Skupiona wokół PSL Koalicja Polska prowadzi rozmowy ws. wspólnego startu w najbliższych wyborach parlamentarnych z Polską 2050 Szymona Hołowni. Do stworzenia jednej listy opozycyjnej wzywa Donald Tusk, nie stroniąc od pogróżek, że ugrupowania, które nie dołączą do Platformy Obywatelskiej przepadną w wyborach. Na taki mariaż nie ma jednak chętnych i nawet najbliższa programowo Lewica, nie chce być kojarzona z PO. - Dziwna przepychanka na opozycji, chaos i brak jakiegokolwiek porozumienia ws. wspólnej listy pokazuje, co może się wydarzyć, gdyby wygrali wybory; to jest przestroga - ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

Michał Gramatyka, poseł Polski 2050 przyznał, że jego ugrupowanie jest w trakcie rozmów z PSL. - Liderzy przedstawili listę wspólnych spraw, trwają rozmowy strategiczne. Obecnie mamy stabilne 9-10 proc., a z PSL mamy szansę na 15 proc. i nie musimy iść razem z Tuskiem. Budowa wielkiej koalicji opozycyjnej jest przepisem na spektakularną porażkę - ćwiczyliśmy ją w eurowyborach i przegraliśmy, podobnie Trzaskowski przegrał w wyborach prezydenckich z Dudą - powiedział.

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważył, że "najbardziej korzystna dla opozycji jest konstrukcja dwóch list wyborczych, tak jak w Czechach". - Po raz pierwszy rozmawia ze sobą najstarsza partia - PSL z najmłodszą - Polska 2050. Nasza partia chce kolorowej Polski równych szans, chce wprowadzić euro w Polsce - dodał.

Więcej w nagraniu:

POSŁUCHAJ

15:01

Michał Gramatyka: budowa wielkiej koalicji jest przepisem na spektakularną porażkę (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Gramatyka (Polska 2050)

Data emisji: 4.04.2023 r.

Godzina emisji: 8.15

dn

cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.