Krzysztof S., dzięki publikacjom Mariusza Zielke, został niedawno oskarżony przez prokuraturę o pedofilię. TVP wyemitowała we wtorek dokument "Bagno" o przeszłości jazzmana i celebryty.
Autor zapowiedział kolejną część: "Film poświęcony będzie szeroko pojętemu establishmentowi. Będą to bardzo bogate, wpływowe osoby, ze środowiska artystycznego, przedsiębiorcy i nauczyciele". - Chcemy przedstawić pełne spektrum problemu, który bardzo dotyka też rodziny. Mamy również sprawy dotyczące polityków - zaznaczył.
Film jest też oskarżeniem mainstreamowych mediów, do których zwracał się autor, o to, że nie chciały podjąć tematu pedofilii w show-biznesie. Chodzi m.in. o Tomasza Sekielskiego (Sekielski Brothers Studio), Piotra Pacewicza (Oko.press), Bartosza Węglarczyka (Onet.pl), Jarosława Kurskiego ("Gazeta Wyborcza") i Michała Samula (TVN24 i "Fakty TVN").
Prof. Mieczysław Ryba w audycji "W samo południe" ocenił, że gdyby pojawiały się jakieś pomówienia czy domniemania, że pedofilii dopuścił się jakiś ksiądz, to "uznano by to za fakt i ogłaszano na tysiąc sposobów".
- Ten temat jest "nieinteresujący" bo dotyka środowiska, z którym się nie walczy. Świat kultury nie jest przedmiotem ataku lewicy - zauważył.
Gość Jedynki wskazał, że gdyby ujawniono problem pedofilii w show-biznesie, pokazano by, że zjawisko to nie dotyczy przede wszystkim Kościoła.
- Osłabiono by główny element pacyfikacji Kościoła i próby zamykania mu ust w sytuacji, kiedy w Polsce chce się przeprowadzić rewolucję seksualną - powiedział profesor.
Tytuł audycji: "W samo południe"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: prof. Mieczysław Ryba
Data emisji: 21.07.2023
Godzina emisji: 12.27
fc
Dokument "Bagno" a zmowa milczenia. Prof. Ryba: dotyka środowiska, z którym się nie walczy - Jedynka - polskieradio.pl