"Czeluść" Anny Kańtoch - psychologiczny thriller z elementami fantastyki i zagadką

Data publikacji: 09.12.2024 11:35
Ostatnia aktualizacja: 09.12.2024 11:59
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Okładka książki "Czeluść" Anny Kańtoch
Okładka książki "Czeluść" Anny Kańtoch, Autor - mat. promocyjne
- Ta opowieść - przynajmniej taki był mój zamiar - powinna wywoływać ciarki - powiedziała w audycji "Kulturalna Jedynka" Anna Kańtoch. - Wszyscy mamy w zakamarkach swojej pamięci takie rzeczy, o których wolelibyśmy nie pamiętać, które próbujemy wypchnąć ze świadomości. One jednak wciąż tam są i w pewnym momencie zaczynają się odzywać. Jeśli je zignorujemy, może być różnie - wskazała.

Wolno zapadający zmrok, wysokie urwisko i lodowata toń wody. Zakazany alkohol, pierwsze namiętności ciała i tragedia, która położy się cieniem na życiu kilku osób. Pozostawione ślady giną w mrokach pamięci Agnieszki, a podświadomość zaciera granice tożsamości. Co jest prawdą, a co jedynie wyrzutem sumienia? Rzeczywistość zaś nie przynosi ukojenia.

Aby rozwiązać zagadkę czerwcowej nocy w kamieniołomie, musimy się zanurzyć w czeluść najmroczniejszych zakamarków niepamięci. Misterna konstrukcja powieści przez ciemność wspomnień bohaterki, powidokami jej pierwszej miłości, prowadzi nas do odkrycia tajemnicy sprzed lat. 


POSŁUCHAJ

18:06

"Czeluść" Anny Kańtoch - psychologiczny thriller z elementami fantastyki i zagadką (Kulturalna Jedynka)

 



Anna Kańtoch - pisarka i orientalistka (specjalność: arabistyka), autorka m.in. cyklu "Przedksiężycowi", powieści "Czarne" i "Niepełnia". Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść kryminalną "Wiosna zaginionych", nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS), pięciokrotna zdobywczyni Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Poza tym w audycji:

Sto lat temu urodził się Adam Hanuszkiewicz (16.09.1924 - 4.12.2011) - aktor i reżyser teatralny, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Nowego w Warszawie. Z tej okazji Instytut Teatralny i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowały wystawę "Adam Hanuszkiewicz. Barbarzyńca czy nowator?".

Recenzja teatralna Ewy Heine - opera "HI§TORY" w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, do której libretto na podstawie manuskryptów (także fragmentów dotąd niepublikowanych) dramatu "Historia" (Operetka) Witolda Gombrowicza, a także muzykę stworzył Michał Dobrzyński.

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadziła: Anna Stempniak

Data emisji: 8.12.2024 r. 

Godzina emisji: 23.10

kk/DS

Przy muzyce o sporcie
Przy muzyce o sporcie
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.