Familijna Jedynka

Następny odcinek audycji dnia 30.06.2024 o godzinie 06:20

z 25

CAŁOŚĆ AUDYCJI

z 37

O AUDYCJI

Magazyn społeczno-religijny przygotowywany przez Naczelną Redakcję Programów Katolickich Polskiego Radia. W "Familijnej Jedynce" każdy znajdzie coś ciekawego, a zarazem rozpocznie świąteczny dzień od tematów optymistycznie nastrajających na cały tydzień.

W pierwszej godzinie programu znajdziemy informacje i zachętę do udziału w różnych wydarzeniach. Stałe propozycje tej godziny to "Radiowy kalendarz dźwiękowy", felieton Ewy Ziętek "Spotkania po drodze" oraz komentarz do niedzielnych czytań liturgicznych "Abyś dzień święty świecił".

Kolejna godzina to wspólne z zaproszonymi gośćmi podjęcie wybranego tematu społeczno-kulturalnego z perspektywy ludzi wierzących. Począwszy od zagadnień z zakresu wiary i etyki, a kończąc na tych związanych z kulturą, tradycją oraz szeroko pojętym dziedzictwem chrześcijańskim.

Ostatnia godzina poświęcona jest bieżącym wydarzeniom religijnym i historycznym przeżywanym w Kościele w Polsce i na świecie. W formie publicystycznej rozmowy z ekspertami z zakresu kwestii społecznych „Ważnych spraw” oraz Serwisu Informacyjnego „Z życia Kościoła”. W klimat transmisji Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie wprowadzają wybrane słowa św. Jana Pawła II, kierowane do Polaków. Wiele z nich do dziś zaskakuje swoją aktualnością.

Zapraszamy w niedzielne i świąteczne poranki - od 6:00 do 9:00.

cover