Familijna Jedynka

Następny odcinek audycji dnia 8.10.2023 o godzinie 06:05

z 25

CAŁOŚĆ AUDYCJI

O AUDYCJI

Magazyn społeczno-religijny przygotowywany przez Naczelną Redakcję Programów Katolickich Polskiego Radia.

W "Familijnej Jedynce" każdy znajdzie coś ciekawego, a zarazem rozpocznie świąteczny dzień od tematów optymistycznie nastrajających na cały tydzień.

W pierwszej godzinie programu znajdziemy informacje i zachętę do udziału w różnych wydarzeniach. Stałe propozycje tej godziny to kalendarz radiowy, komentarz do niedzielnych czytań liturgicznych i felieton Elżbiety Nowak „Kochane życie”, inspirowany  listami, które do nas napływają.

Kolejna godzina to magazyn publicystyczno-kulturalny. Z naszymi gośćmi szeroko omawiamy całe spektrum tematów począwszy od spraw społecznych, zagadnień z zakresu wiary i etyki, a kończąc na tych związanych z kulturą, tradycją oraz szeroko pojętym dziedzictwem chrześcijańskim.

Ostatnia godzina poświęcona jest poświęcona wydarzeniom mijającego tygodnia. Do „Ważnych sprawach” zapraszamy ekspertów z zakresu spraw społecznych i etycznych, a w serwisie „Z życia Kościoła” mówimy czym żyje Kościół w Polsce i na świecie.

W klimat transmisji Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie wprowadzają słowa św. Jana Pawła II, skierowanych do Polaków. Wiele z nich do dziś zaskakuje swoją aktualnością.

Zapraszamy w niedzielne i świąteczne poranki - od 6:00 do 9:00.

cover