Słuchowisko w Jedynce

z 74

O AUDYCJI

Pozycja adresowana do słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

"Słuchowisko w Jedynce" to cykl Teatru Polskiego Radia nadawany w sobotnie i niedzielne popołudnia oraz w dni świąteczne (po godzinie 17:00) w Programie Pierwszym PR.

Adresowany jest do dorosłych słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

Podstawą są na ogół wybitne dzieła z kanonu literatury polskiej, jak i światowej, również scenariusze filmowe, materiały dokumentalno-historyczne czy opracowana literacko korespondencja. Na repertuar tego pasma składają się słuchowiska bardzo różnorodne gatunkowo: od obyczajowych i psychologicznych, poprzez dokumentalne czy biograficzne, na poetyckich kończąc.

Produkcje realizują zarówno etatowi reżyserzy Teatru Polskiego Radia, jak i gościnnie reżyserzy teatralni i filmowi, którzy zgłaszają swoje autorskie propozycje.

Wiele słuchowisk emitowanych w tym paśmie jest zgłaszanych również jako propozycje w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach sztuki radiowej.

W Jezioranach

Matysiakowie

cover