Zespół

Zespół

Anna Stempniak-Juśkiewicz

Prowadząca

Wierzy, że życie pozaradiowe nie istnieje. Dowodem na potwierdzenie tej nienowej tezy jest jej trzydziestoletni związek z Programem I Polskiego Radia.

Uważa, że ma w życiu wyjątkowe szczęście, bo może w pracy bezkarnie wykorzystywać swoje nałogi: książki, kino, teatr i  najbardziej wstydliwy - wielogodzinne rajdy po muzeach, bardzo czasem osobliwych ( tę ostatnią  przypadłość ujawnia publicznie po raz pierwszy).

Przyznaje się też do nieuleczalnego uzależnienia od słuchaczy i  rozmowy z nimi. Przez dwadzieścia pięć lat prowadziła "Cztery pory roku" i "Nocne spotkania",  pilnowała konkursów w "Lecie z radiem", do dziś wybiera "Lektury Jedynki", czyli  książki, których fragmenty czytają na antenie wybitni aktorzy. Wielu autorów bestsellerów miało swój debiut  właśnie w Programie I Polskiego Radia.

Również prowadząc "Kulturalną Europę" czy kulturalne Wieczory z "Jedynką"  zdradza   naganne skłonności - tym razem  do podstępnego wyciągania  z mądrych ludzi  informacji na temat zjawisk i wydarzeń, o  których, jej zdaniem, każdy słuchacz  "Jedynki" powinien wiedzieć.

Skończyła polonistykę i studium dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Kompletnie nie zna się na ogrodnictwie i nie umie grać w golfa, ale obiecuje, że się poprawi.

Napisz do mnie

cover