- Ludzie wciąż nie potrafią pisać CV. Mylą cel z metodą. Wydaje im się, że to na podstawie życiorysu otrzymują pracę, tymczasem trafnie napisane CV powinno powodować, że pracodawca zapragnie zaprosić tę osobę na rozmowę kwalifikacyjną - mówi gość audycji.
Kolejne pułapki mogą na nas czekać już podczas samej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Czy można się do niej przygotować? Jak zareagować kiedy pojawia się pytanie o oczekiwane zarobki?
- Obydwie strony powinny o pieniądzach rozmawiać wprost. Może nie na samym początku rozmowy, ale takie pytanie musi paść. Powinniśmy podać taką kwotę, która naprawdę nas interesuje i by nas motywowała - tłumaczy dr Paweł Pawłowski. Przed rozmową warto jednak zasięgnąć informacji na jakiego rzędu pieniądze możemy liczyć w danej firmie. - Propozycja nie powinna być przestrzelona, ani w jedną ani w drugą stronę. Zdarza się bowiem coraz częściej, że pracodawca wolałby usłyszeć od potencjalnego pracownika wysoką kwotę - dodaje ekspert.
Czy profesjonalne CV powinno być długie? Czy warto je "kolorować"? W jaki sposób zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej? Na te i inne pytania odpowiada w "Czterech porach roku" dr Paweł Pawłowski. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzi: Roman Czejarek
Gość: dr Paweł Pawłowski, (psycholog biznesu)
Data emisji: 30.11.2017
Godzina emisji: 09.20
rr/ag
Najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwania pracy - Jedynka - polskieradio.pl