Jak uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes?

Data publikacji: 08.11.2024 08:36
Ostatnia aktualizacja: 08.11.2024 09:09
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jak uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes?
Jak uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes?, Autor - SORASIT SRIKHAM-ON/shutterstock.com
- Edukacja klimatyczna w naszym kraju jest na odpowiednim poziomie, ale jest w niewystarczający sposób intensywna, w niewystarczający sposób promowana - powiedziała w audycji "Eureka" prof. Dorota Niedziółka, prorektor ds. rozwoju Szkoły Głównej Handlowej, szefowa Międzyuczelnianej Akademii Klimatu (MAK).

POSŁUCHAJ

21:37

Jak uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes? (Eureka/Jedynka)

 

- To, co oferujemy, jest na światowym poziomie. Dajemy aktualne treści dotyczące zarówno zmian samego klimatu, przyczyn i konsekwencji, ale też szeregu uwarunkowań środowiskowych, możliwości technicznych i technologicznych dla dostosowania się do tych zmian. To jest refleksja, kompetencje, wiedza, którą posiada wiele osób, ale niewystarczająca, by dokonać zmian w pewnych trendach, które są dominujące - stwierdziła prof. Dorota Niedziółka.

- Byśmy mieli świadomość, iż te zmiany klimatyczne stają się elementem jednostkowych działań, które w konsekwencji przekładają się na globalne, światowe zmiany, potrzebne jest bardzo powszechne informowanie, uświadamianie, podawanie konkretnych przykładów, gdzie nasze decyzje mają konkretny wpływ nie tylko na nasze bezpośrednie otoczenie, nie tylko na stan naszego zdrowia, ale - w długiej perspektywie - na to, jak będzie wyglądał świat - wskazała gościni radiowej Jedynki.

Zdaniem prof. Niedziółki edukacja na temat klimatu powinna się zaczynać jak najwcześniej, należy nią objąć już dzieci. 

Międzyuczelniana Akademia Klimatu (MAK) powstała dzięki współpracy trzech uczelni (technicznej, ekonomicznej i humanistycznej): Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Wrocławskiego - ze wsparciem ze strony sektora bankowego i biznesu. 



Poza tym w audycji:

Muchomor czerwony panaceum na wszystkie choroby? - internetowa moda groźna dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, że substancje zawarte w tych grzybach są silnie uzależniające, a spożyty w dużych ilościach muchomor czerwony może doprowadzić nawet do śmierci.

G
ć: prof. Marta Wrzosek, mykolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i rzeczniczka prasowa Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Czytaj także:

Tytuł audycji: Eureka

Prowadził: Jakub Domoradzki

Goście: prof. Dorota Niedziółka (prorektor ds. rozwoju Szkoły Głównej Handlowej, szefowa Międzyuczelnianej Akademii Klimatu) i prof. Marta Wrzosek (mykolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, rzeczniczka prasowa Polskiego Towarzystwa Mykologicznego)

Data emisji: 7.11.2024 r.

Godzina emisji: 19.30

kk/wmkor

cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.