Czy dzieci powinny do nas mówić po imieniu?

Data publikacji: 26.01.2016 00:48
Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 09:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne, Autor - Glow Images/ East News

POSŁUCHAJ

Jak budować więzi z najbliższymi, zachowując jednocześnie stosowny dystans? (Niedziela z Jedynką)

- Jeśli rodzice mówią jedno, a zachowują się inaczej, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieci przyjmą sposób funkcjonowania, który prezentują dorośli - mówi psycholog, Grażyna Białopiotrowicz.

Savoir-vivre w rodzinie, czyli odpowiednie zachowanie w stosunku do najbliższych nie zawsze jest oczywiste. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że dobrze, jeśli relacje między członkami rodziny oparte są na bliskości i szacunku. - Zawsze trzeba trzymać się określonej roli. Często zdarza się, że rodzice chcą być wyluzowani, zaprzyjaźnić się z dziećmi jak kumple, co zdecydowanie odradzam, bo one potrzebują rodziców, a nie kolegów czy koleżanki, które już mają - opowiada trenerka osobista Grażyna Białopiotrowicz.

W jaki sposób znaleźć równowagę pomiędzy zachowaniem dystansu i budowaniem serdecznych więzi? Czy pozwolenie na to, by dzieci mówiły do nas po imieniu, to dobry pomysł? Kiedy powinniśmy dać najmłodszym prawo do prywatności i jaki ma to wpływ na ich życie? Jak reagować na bałagan w pokoju dziecka? O tym więcej w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Gość: Grażyna Białopiotrowicz (psycholog, trener rozwoju osobistego, umiejętności emocjonalnych i interpersonalnych)

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 15.25

sm/pg

Tak to bywało
Tak to bywało
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.