Tysiąc doświadczeń i ponad dwieście instytucji z kraju i ze świata. W sobotę (3.06) Stadion PGE Narodowy zmienił się w laboratorium badawcze i miejsce doświadczeń naukowych. - Rolą mediów publicznych jest kreowanie i rozwijanie takich imprez. Jeżeli możemy mówić o misji, to to jest misja w 100 procentach. Być może we współpracy z Centrum Nauki Kopernik uda się nam przenieść Piknik Naukowy, choćby w jakiejś części, do innych miast - podkreśla Mariusz Staniszewski.
Tegoroczny Piknik Naukowy odbywał się pod hasłem "Ziemia". - Jest czymś, delikatnie mówiąc, zadziwiającym, że dno Rowu Mariańskiego poznaliśmy dzięki chęci i prywatnym działaniom znanego reżysera filmowego. My mniej wiemy o Ziemi niż o kosmosie. A poza tym, jedną z rzeczy, którą chciałbym, żeby pokazał ten Piknik jest to, ile wspaniałych badań naukowych na temat Ziemi odbywa się w tej chwili w Polsce - tłumaczy prof. Łukasz Turski, jeden z pomysłodawców imprezy organizowanej przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Czy Piknik Naukowy jest największą tego typu imprezą na świecie? Jak długo trwają przygotowania do niego? O tym w nagraniu audycji. W drugiej jej części Marta Januszewska i Mira Jankowska rozmawiały z Ewą Domaradzką i Anną Chrzanowską z Instytutu Psychologii PAN.
Tytuł audycji: Damska torebka
Prowadzą: Agata Puścikowska i Mira Jankowska
Goście: Mariusz Staniszewski (wiceprezes Polskiego Radia), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik), prof. Łukasz Turski (jeden z pomysłodawców Pikniku Naukowego), Jakub Opara (prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego), Ewa Domaradzka i Anna Chrzanowska (Instytut Psychologii PAN)
Data emisji: 3.06.2017
Godzina emisji: 11.12
Piknik Naukowy. "Rolą mediów publicznych jest kreowanie takich imprez" - Jedynka - polskieradio.pl