- Poziom agresji na ulicach polskich miast jest niestety bardzo duży. Dotyczy to także gejów i lesbijek. To była podstawa, dla której ta podstawa została podpisana. Nikt w Warszawie nie będzie atakowany ani bity. Deklaracja zawiera również elementy dotyczące lekcji z zakresu antydyskryminacji – tłumaczył w audycji Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.
Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości przyznała, że wobec osób ze społeczności LGBT należy się szacunek i tolerancja, ale nie rozumie, dlaczego władze stolicy nadały im specjalne przywileje. - Szanujemy wszystkich, ale to nie znaczy, że mamy promować w szczególny sposób jakieś mniejszości. Deklaracja wprowadza wulgarny seksualizm, w oparciu o zapisy WHO - chodzi o dzieci i program dla lat 4-6 – powiedziała.
Wojciech Starzyński z fundacji Rodzice Szkole powiedział, że edukacja z zakresu homoseksualizmu wśród najmłodszych to zły pomysł. – Nie trzeba wprowadzać tego do szkół, ponieważ wywoła to efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego, bo młodzież z natury rzeczy jest buntownicza. Stawiam tezę, że prezydentowi Trzaskowskiemu chodzi o wywołanie napięć społecznych – stwierdził.
Zdaniem Jerzego Kozłowskiego, władze Warszawy wyświadczyły mniejszościom seksualnym niedźwiedzią przysługę. - Deklaracja w jakiś sposób daje dodatkowe profity - to nierówność, z litery prawa. Polskie społeczeństwo tego po prostu nie lubi - powiedział.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
Tytuł audycji: Debata Jedynki
Rozmawiał: Marek Mądrzejewski
Goście: Paweł Rabiej (wiceprezydent Warszawy, Nowoczesna), Wojciech Starzyński (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP, Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice Szkole"), Anna Milczanowska (PiS), Jerzy Kozłowski (Kukiz 15)
Data emisji: 13.03.2019
Godzina emisji: 18.05
abi
Kontrowersje wokół deklaracji LGBT+. Wsparcie czy faworyzowanie mniejszości seksualnych? - Jedynka - polskieradio.pl