Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna dla osób mieszkających w gminach z tytułem Gminy Przyjaznej Seniorom, a pozostali mogą ją zamówić przez internet w Stowarzyszeniu Manko za opłatą 35 zł za rok lub 50 zł za dwa lata.
Z Ogólnopolskiej Karty Seniora korzysta już około pół miliona osób po 60. roku życia. Dokument uprawnia do ulg i zniżek w ponad 3 tysiącach miejsc w całej Polsce. - Karta przysługuje wszystkim seniorom w Polsce - tłumaczy Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia Manko. - Można ją wyrobić w naszym urzędzie miasta, gminy, jeśli przyłączyły się one do programu Gmina Przyjazna Seniorom Ogólnopolska Karta Seniora, których jest w Polsce 200 - mówi rozmówca radiowej Jedynki.
Tańszy lub bezpłatny dostęp do instytucji kultury, przychodni, uzdrowisk
Kartę można wyrobić na poczekaniu, bezpłatnie, w urzędzie, jak podkreśla Łukasz Salwarowski. Do programu przyłączyły się zarówno duże (Rzeszów, Przemyśl, Kielce, Radom), jak i mniejsze miasta (Myślenice, Płońsk, Mielno). To tańszy lub bezpłatny dostęp do instytucji kultury, przychodni, uzdrowisk, sanatoriów. Seniorzy posiadający tę kartę mogą też liczyć na rabaty na zakupy, bilety do kina czy teatru.
Czytaj także:
Tytuł audycji: Ekspres Jedynki
Prowadził: Patryk Michalski
Materiał: Klaudia Porębska
Data emisji: 20.09.2022
Godzina emisji: 15.24
djr
Ogólnopolska Karta Seniora. Zniżki w instytucjach kultury, przychodniach, sanatoriach - Jedynka - polskieradio.pl