O czym Stanisław Ignacy Witkiewicz i Bruno Schulz mogli rozmawiać w tych godzinach, kiedy nadchodził koniec świata, który znali? Dwóch wielkich artystów, czołowych pisarzy XX wieku, przyjaźniło się, mimo że różniło ich wszystko. Pochodzenie, poglądy, upodobania estetyczne, podejście do sztuki. Z czego wynikały odmienne wizje świata i człowieka. I o tym wszystkim mogliby rozmawiać, gdyby spotkali się 17 września 1939...
A kim jest ten trzeci, który raz przedstawia się jako juhas z Zakopanego, innym razem jako ukraiński chłop, a jeszcze innym jako kamerdyner z kresowego pałacu? Jaką odgrywa rolę w starciu dwóch niezwykłych indywidualności? I jak ta historia może się skończyć? Na te pytania odpowie "Siedemnasty albo traktat o nieistnieniu" w reżyserii Mariusza Cieślika z udziałem Jarosława Gajewskiego, Szymona Kuśmidera i Sławomira Orzechowskiego.
Mariusz Cieślik "Siedemnasty albo traktat o nieistnieniu poszczególnym"
Reżyseria: Mariusz Cieślik
Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk
Muzyka: Piotr Salaber
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Obsada: Jarosław Gajewski, Sławomir Orzechowski, Szymon Kuśmider
Posłuchaj także:
Słuchowisko "Siedemnasty albo traktat o nieistnieniu poszczególnym" zostało wyemitowane w czwartek (5.01.) tuż po godz. 21.00 w Programie 1 Polskiego Radia.
Jedynka/IAR/DS/kh/ans
Słuchowisko "Siedemnasty albo traktat o nieistnieniu poszczególnym" [POSŁUCHAJ] - Jedynka - polskieradio.pl