Ministrowie spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej przyjęli 8 czerwca stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Stanowisko to będzie podstawą negocjacji prezydencji Rady z Parlamentem Europejskim. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.
- Jesteśmy z powodów humanitarnych przeciwni zmuszaniu ludzi do tego, żeby mieszkali nie tam, gdzie chcą. To jest oczywiste. Mówiłem to samo w Sejmie - podkreślił Paweł Zalewski.
- Zresztą wszystkie partie polityczne podczas tej debaty przedstawiały takie stanowisko - dodał poseł Polski 2050.
Jego zdaniem "absolutnym skandalem jest to, że polski rząd nie chciał zapewnić polskich interesów na Radzie Unii Europejskiej". - Bo polski minister niczego nie robił, nie przedstawiał polskich argumentów - stwierdził polityk.
Sejm przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów, która zobowiązuje rząd do stanowczego sprzeciwu wobec takich praktyk Unii Europejskiej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w Sejmie, że kwestia relokacji migrantów w Unii Europejskiej musi być przedmiotem referendum.
Czytaj także:
Więcej w nagraniu.
Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: Paweł Zalewski (Polska 2050)
Data emisji: 28.06.2023
Godzina emisji: 8.15
bartos
Przymusowa relokacja migrantów. Poseł Polski 2050: jesteśmy przeciwko temu mechanizmowi, jest niehumanitarny - Jedynka - polskieradio.pl