Jaka jest grupa docelowa?
Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich, w wieku 18-64 lata. - Uczelnie mogą kierować wsparcie do osób dorosłych i tu wskazaliśmy wiek 18-64 lata w momencie przystąpienia do projektu. Docelowo mają to być osoby, które funkcjonują lub mogą aktywnie funkcjonować na rynku pracy - wyjaśnia Anna Marciniak. - Zależy nam na tym, żeby zajęcia były prowadzone przez kadrę uczelnianą. (...), żeby to były osoby z uczelni, a nie np. firmy szkoleniowe - informuje ekspert.
Dodatkowe kryteria
Jak wskazuje Anna Marciniak, nie ma określonej wartości minimalnej i maksymalnej projektu. - Wszystko zależy, jak obszerna ma być dana oferta, jak uczelnia chce ją rozbudować - tłumaczy. - Racjonalność budżetu i harmonogramu realizacji działań w tym projekcie będzie weryfikowana przez ekspertów.
Uczelnie, które aplikują do projektu, muszą spełnić dodatkowe kryterium. - Muszą one wykazać we wniosku, że mają swoje własne lub ogólnodostępne analizy czy raporty typu: jakie kompetencje i kwalifikacje są potrzebne na rynku. Trzeba również wskazać linki do takich raportów i analiz - zaznacza.
Nabór wniosków
Uczelnie mogą składać wnioski do 14 listopada 2023 roku. Wnioski są składane w systemie SOWA EFS, dzięki któremu można zarządzać procesem ubiegania się o środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na lata 2021-2027. - Wszystkie dokumenty są dostępne na naszej stronie internetowej www.gov.pl/web/ncbr w zakładce "Finansowanie". Tam mamy wszystkie informacje o konkursach i zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi materiałami - mówi Anna Marciniak.
Tytuł audycji: Ekspres gospodarczy
Rozmawiał: Błażej Prośniewski
Gość: Anna Marciniak (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)
Data emisji: 28.09.2023 r.
Godzina emisji: 16.35
ans
Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych. Trwa nabór wniosków - Jedynka - polskieradio.pl