Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu: B2B

Data publikacji: 04.10.2012 00:00
Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 10:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
, Autor - Glow Images/East News

POSŁUCHAJ

Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Od poniedziałku na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dostępne są dokumenty do ubiegania się o dotacje w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu: B2B".

 

Co może dać przedsiębiorcom udział w tym konkursie?  Rafała Ambroziaka z PARP-u zapytała  Halina Lichocka.


H.L.: Jakie korzyści mogą osiągnąć przedsiębiorcy dzięki temu wsparciu PARP-u na wdrażanie elektronicznego biznesu?

Rafał Ambroziak: Wdrażanie działania 8.2 czy też jego poszczególnych składników przyspoży firmie szereg korzyści. Najkrócej powiedziałbym, że dostęp do najaktualniejszych informacji o stanie naszej firmy, o naszej współpracy z partnerami. Wzrost obrotów dzięki efektywniejszemu wykorzystaniu zasobów naszej firmy.

H.L.: Przedsiębiorcy mogą też poczynić pewne oszczędności?

Rafał Ambroziak: Tak oczywiście, oszczędności wynikają z automatyzacji koordynacji działań biznesowych.

H.L.: Są też praktyczne względy

Rafał Ambroziak: Tak dokładnie, wygoda i bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu narzędzi XXI wieku takich jak, podpis elektroniczny, czy system wymiany informacji Edi.

H.L.: Na co będzie można przeznaczyć pieniądze uzyskane w ramach tego wsparcia?

Rafał Ambroziak: Na integrację systemów informatycznych, systemu informatycznego naszego z systemami naszych partnerów, niezawsze przecież są skorelowane ze sobą. Również na stworzenie i wdrożenie rozwiązań typu B2B, czyli "Business To Business".

H.L.: Jakie funkcje zapewnią te nowe systemy, zbudowane w ramach takiego wsparcia?

Rafał Ambroziak: Systemy wdrażane przez beneficjentów Działania 8.2. B2B mają najczęściej funkcję o charakterze handlowym, jak prezentacje i porównania ofert, wszechstronnej obsługi zamówień, realizacji transakcji i obsługi posprzedażowej.

H.L.: Rozumiem, że są to narzędzia zapewniające wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych rozwiązań?

Rafał Ambroziak: Wzrost konkurencyjności naszego przedsiębiorstwa względem dużego biznesu na rynku krajowym i możliwość ekspansji na rynki zagraniczne czyli realizacja naszego działania przez beneficjenta pozwoli firmie wybić się, ewentualnie dostosować do panujących warunków już na rynku. Wszelkie informacje szczegółowe możecie państwo znaleźć na naszych stronach internetowych www.parp.gov.pl oraz www.web.gov.pl

H.L.: A czy poza tym, przedsiębiorcy mogą liczyć na jakieś wsparcie ze strony ekspertów PARP-u w realizacji tych projektów?

Rafał Ambroziak: Tak, dyżurują eksperci PARP-u, nr telefonu oraz godziny dyżuru znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej w zakładce dyżury ekspertów i tam można ewentualnie podzielić się z nami swoimi wątpliwościami bądź zadać szczegółowsze pytanie, na które państwo nie znaleźliście odpowiedzi w dokumentacji czy też w ogólnej informacji.
 

Tak to bywało
Tak to bywało
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.