"Beksińscy. Album Wideofoniczny". Uniwersalna opowieść o relacji ojca i syna

Data publikacji: 29.05.2017 16:00
Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 17:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Plakatu do filmu "Beksińscy. Album wideofoniczny"
Plakatu do filmu "Beksińscy. Album wideofoniczny", Autor - materiały prasowe

POSŁUCHAJ

Marcin Borchardt opowiada o pracy nad filmem"Beksińscy. Album Wideofoniczny" (Kulturalna Jedynka)

- Pretekstem do zajęcia się tematem była książka Magdy Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny". Pozwoliła mi ona spojrzeć na historię tej rodziny okiem filmowym, dramaturgicznym - mówi Marcin Borchardt, reżyser obrazu dokumentalnego "Beksińscy. Album Wideofoniczny".
quotes
Marcin Borchardt Dla mnie jest to szalenie aktualna, ponadczasowa opowieść o relacji ojca i syna

Jak przyznaje gość Joanny Sławińskiej, obraz powstawał 3 lata. Nie było wówczas filmu fabularnego o Beksińskich "Ostatnia rodzina". Były jedynie krótkometrażowe filmy dokumentalne o Zbigniewie Beksińskim i o Tomku. - Obie produkcje po prostu zbiegły się w czasie. Kiedy film fabularny pojawił się w kinach, przeżyliśmy prawdziwą amplitudę rozmaitych doznań - wspomina reżyser obrazu, który został pokazany w niedzielę jako film otwarcia 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Dokument walczy w dwóch festiwalowych konkursach.


Ile było wersji montażowych filmu? Kiedy zaczął powstawać dziennik foniczny Zbigniewa Beksińskiego? Jaki obraz Zofii Beksińskiej wyłania się z dokumentu "Beksińscy. Album Wideofoniczny"? Czy film przynosi odpowiedź na pytanie, dlaczego tak potoczyły się losy rodziny? Skąd pochodzą nagrania archiwalne zamieszczone w fimie?  Jakie filmy można zobaczyć jeszcze na krakowskim festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Gość: Marcin Borchardt (reżyser)

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 14.35

gs/mc

Sygnały dnia
Sygnały dnia
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.