"Dzieci bliżej historii". Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska "Nieznany żołnierz"

Data publikacji: 02.11.2020 11:30
Ostatnia aktualizacja: 05.08.2024 11:17
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, Autor - Shutterstock/Soft Light
Grób Nieznanego Żołnierza wrósł na stałe w Warszawę i chociaż prawie każdy jest w stanie umiejscowić go na mapie stolicy, to większość nie zna jego historii. A jest ona fascynująca. 

POSŁUCHAJ

23:32

Posłuchaj słuchowiska "Nieznany żołnierz" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)

Tym razem w ramach cyklu "Dzieci bliżej historii" Program 1 Polskiego Radia zaprosił najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Nieznany żołnierz". 

Młody Tadzio odkrywa po drugiej stronie lustra portal przenoszący w czasie. Trafia w sam środek walk o Lwów w 1918 r. Telefon komórkowy, który zabrał ze sobą, raczej na niewiele się zda. Czy podczas swojej niebezpiecznej eskapady w przeszłość odkryje tajemnicę Grobu Nieznanego Żołnierza? Czy bezpiecznie powróci do współczesności?

Tego dowiecie się z premierowego słuchowiska Piotra Skotnickiego "Nieznany Żołnierz".

"Nieznany żołnierz"

Scenariusz i reżyseria: Piotr Skotnicki, realizacja akustyczna Maciej Kubera, Muzyka Piotr Skotnicki

Występują: Stanisław Brudny, Kuba Jóźwik, Marcin Troński, Damian Kulec, Monika Obara, Zbigniew Konopka.

 

Słuchowisko (które wyemitowaliśmy w niedzielę 1.11 po godz. 18.00) powstało w ramach cyklu 22 słuchowisk historycznych "Dzieci bliżej historii" przygotowanych we współpracy Teatru Polskiego Radia z Polską Fundacją Narodową.

Czytaj więcej
dziecko radio 1200.jpg
"Dzieci bliżej historii" - słuchowiska dla dzieci na antenie radiowej Jedynki

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska.

 W cyklu „Dzieci bliżej historii” podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów – mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Kolejne słuchowiska historyczne dla dzieci i młodzieży zostaną wyemitowane: 11, 15 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia 2020 r.

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową. 

kh

Muzyka nocą
Muzyka nocą
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.