Polskie Radio jako jedyne transmitowało na swoim portalu oraz w mediach społecznościowych całą imprezę. Streaming wideo, produkowany w formie wielokamerowej, dynamicznej transmisji na żywo, świetnie oddawał klimat imprezy. Oprócz samych pokazów lotniczych nie brakowało także rozmów z pilotami, żołnierzami i gośćmi imprezy.
Transmisje z wydarzenia można było obejrzeć również na specjalnej stronie internetowej airshow.polskieradio.pl. Oprócz relacji na żywo, po zakończeniu pokazów, na stronie udostępnione zostały najlepsze fragmenty z występów.
Pokazy AIR SHOW Radom 2023. Program drugiego dnia imprezy
Drugi dzień Air Show Radom 2023 wystartował o godz. 9.00. W programie był między innymi wyścig, w którym zmierzyły się auta ze stajni Audi i Ferrari oraz bolid F1. Nie był to koniec rywalizacji w Radomiu, choć ta przeniosła się częściowo w powietrze. Zobaczyliśmy także pojedynek między bolidem Sauer Mercedes F1 (za sterami Ben Collins, znany z roli zamaskowanego kierowcy kryjącego się pod pseudonimem STIG) z samolotem F1 EDGE 540 sterowanym przez Łukasza Czepielę - pilota, któremu udało się m.in. jako pierwszemu na świecie wylądować na dachu drapacza chmur w Dubaju.
Tego dnia w powietrzu nad Radomiem wystąpił także Felix Baumgartner - to pierwszy człowiek, który przekroczył barierę dźwięku w spadku swobodnym, zanim otworzył spadochron. Ponadto niedzielny program przewidywał m.in. paradę powietrzną z udziałem 17 formacji, pokazowy desant i musztrę, a także pokazy maszyn latających, w tym myśliwców Eurofighter Typhoon i F-16, F/A 18 oraz takich śmigłowców jak AW-109, W-3 Sokół, AW-149 czy AW-109.
Pokazy w ramach drugiego dnia Air Show Radom potrwały mniej więcej do godz. 18.40. Kilka minut później rozpoczęła się uroczystość zamknięcia siedemnastej edycji międzynarodowych pokazów. Przez cały dzień pokazy można było śledzić na stronach Polskiego Radia.
Czytaj także: Air Show Radom. "Najtrudniejsza jest wytrwałość". Łukasz Czepiela zdradza tajniki szkolenia pilotów
Air Show w Radomiu organizowany jest zwykle co dwa lata. Ostatni raz wydarzenie odbyło się w 2018 roku, a pięcioletnia przerwa była związana z pandemią i rozbudową lotniska Warszawa-Radom. Tegoroczna edycja poświęcona jest obchodom Święta Lotnictwa oraz 90. rocznicy przelotu kapitana Stanisława Skarżyńskiego nad Oceanem Atlantyckim.
Polskie Radio jako jedyne transmitowało przebieg całego Air Show na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Streaming wideo był produkowany w formie wielokamerowej, dynamicznej transmisji na żywo, a oprócz samych pokazów lotniczych można było posłuchać rozmów z pilotami, żołnierzami i gośćmi imprezy. Zapraszamy też na stronę airshow.polskieradio.pl.
Czytaj także:
qch/PR24/DS
Air Show Radom 2023 w Polskim Radiu. Jak wyglądały pokazy? [ZOBACZ WIDEO] - Jedynka - polskieradio.pl