Lekcje wychowania fizycznego. Dlaczego uczniowie nie chcą ćwiczyć?

Data publikacji: 11.06.2024 17:00
Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 17:16
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Dlaczego niektórzy uczniowie nie chcą chodzić na zajęcia sportowe?
Dlaczego niektórzy uczniowie nie chcą chodzić na zajęcia sportowe?, Autor - Nomad_Soul/shutterstock
Czy często zdarza się, że uczniowie nie traktują poważnie lekcji wychowania fizycznego i nie chcą w nich brać udziału? Których szkół dotyczy ten problem? Na te pytania odpowiedział Tomasz Dudek, nauczyciel WF i metodyk specjalizujący się we wsparciu nauczycieli WF-u w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

- Spotykamy się z tym nie w szkołach podstawowych, gdzie nie ma takiego problemu, tylko w szkołach średnich. Jest to problem młodzieży, która idzie do szkół średnich i już im się nie chce za bardzo (ćwiczyć - red.). Jeśli jeszcze trafią na szkołę, gdzie nie ma dobrych warunków do wychowania fizycznego, zwłaszcza infrastrukturalnych i socjalnych, czy nie ma nauczyciela, który w angażujący sposób poprowadzi zajęcia, to oni odpuszczają - przyznał Tomasz Dudek.

Gość Jedynki mówił, że niektórzy uczniowie "załatwiają" sobie zwolnienia. Jak to robią? - Dzisiaj to nie jest kłopot. Wystarczy pójść do lekarza i powiedzieć, że ma się jakieś problemy z kolanem czy też ruchowe - mówił.


POSŁUCHAJ

37:54

Dlaczego nie traktujemy poważnie lekcji wychowania fizycznego? Gość: Tomasz Dudek, nauczyciel wf, metodyk specjalizujący się we wsparciu nauczycieli WF-u w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Jedynka/Tylko szczerze)

 

Poza tym w audycji:

Czy powinniśmy regulować rzeki, czy pozostawić ich bieg naturze, ryzykując zalania, podtopienia i ograniczając ich wykorzystanie jako szlaki transportowe? Gość: dr hab. prof. UW Artur Magnuszewski. 


POSŁUCHAJ

36:26

Czy powinniśmy regulować rzeki, czy pozostawić ich bieg naturze, ryzykując zalania, podtopienia i ograniczając ich wykorzystanie jako szlaki transportowe? Gość: dr hab. prof. UW Artur Magnuszewski (Jedynka/Tylko szczerze)

 

Nowa audycja w Jedynce

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na nową audycję publicystyczną "Tylko szczerze". Prowadzą ją od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00 Roman Czejarek i Krzysztof Grzybowski.

- Zależy nam na wprowadzeniu do radiowej Jedynki formatu forum, gdzie każdy może zabrać głos. Chcemy stworzyć przestrzeń do szczerej, kulturalnej rozmowy, pozbawionej agresji. Przestrzeń, której dziś wyraźnie brakuje. Chcemy stworzyć w radiu miejsce, gdzie ludzie będą słuchać siebie nawzajem - mówi Paulina Stolarek-Marat, dyrektorka-redaktorka naczelna Programu 1 Polskiego Radia.

W audycji "Tylko szczerze" Roman Czejarek i Krzysztof Grzybowski rozmawiają z ekspertami i słuchaczami o ważnych i najbardziej aktualnych sprawach społecznych. - Pomysł jest taki, by z Państwem porozmawiać. Cieszę się bardzo, że rozmowy na żywo ze słuchaczami wracają na antenę (…). Chodzi o to, żeby to była rozmowa i każdy z Państwa miał szansę powiedzieć, jakie ma zdanie na dany temat, jeśli nawet to zdanie innym kompletnie nie pasuje i idzie pod prąd. Stąd nazwa "Tylko szczerze" - zauważa Roman Czejarek.

Zobacz także:

Tytuł audycji: Tylko szczerze

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Tomasz Dudek (nauczyciel WF i metodyk specjalizujący się we wsparciu nauczycieli WF-u w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli), dr hab. prof. UW Artur Magnuszewski

Data emisji: 11.06.2024 r.

Godzina emisji: 13.00-15.00

DS

Kultura na weekend
Kultura na weekend
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.