Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) - telefon zaufania i wsparcia dla palaczy

Data publikacji: 17.08.2024 13:33
Ostatnia aktualizacja: 17.08.2024 14:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rzucić palenie wcale nie jest łatwo
Rzucić palenie wcale nie jest łatwo, Autor - fizkes/shutterstock.com
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) jest ogólnopolską specjalistyczną placówką świadczącą poradnictwo przez telefon dla osób, których dotyczy problem uzależnienia od tytoniu. Działa przy Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów.
  • W Polsce papierosy pali regularnie ok. 8 mln osób. Dla tych, którzy chcą rzucić nałóg, powstała specjalna Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP).

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) pełni funkcję telefonu zaufania i wsparcia dla osób o różnych stopniach motywacji do rzucenia palenia.

Pacjenci Poradni mogą też uzyskać informacje o metodach pomagających w walce z uzależnieniem od tytoniu lub w utrzymaniu abstynencji papierosowej. W oparciu o Europejski Kodeks Walki z Rakiem udzielane są również informacje na temat czynników rozwoju nowotworów oraz stylu życia chroniącego przed zachorowaniem. 

Naprawdę warto

- TPPP jest prowadzona przez pracowników Narodowego Instytutu Onkologii, wybitnych specjalistów zdrowia publicznego, lekarzy, psychologów, dietetyków, rehabilitantów, którzy pomagają osobom, które chcą rzucić palenie, pomagają w tym procesie - powiedział w audycji "Pigułka na zdrowie" dr Janusz Krupa, lekarz rodzinny, prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

- Jeśli zastanawiają się państwo nad rzuceniem palenia, skorzystajcie z tej infolinii - zachęcił gość radiowej Jedynki.

POSŁUCHAJ

08:40

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) - telefon zaufania i wsparcia dla palaczy (Pigułka na zdrowie/Jedynka)

 



Numer TPPP to: 801 108 108 (godziny pracy Poradni: poniedziałek - piątek: 9.00-21.00; sobota: 9.00-15.00). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.jakrzucicpalenie.pl.

---

Papierosy pali regularnie ok. 8 milionów Polaków. Wśród nich najwięcej jest osób słabo wykształconych, pochodzących z biedniejszych warstw społecznych, gospodyń domowych i bezrobotnych. Ok. 70 tys. osób umiera w naszym kraju każdego roku z powodu chorób odtytoniowych.


Czytaj także:


Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Janusz Krupa (lekarz rodzinny, prezes Instytutu Człowieka Świadomego)

Data emisji: 17.08.2024

Godzina emisji: 12.38

Tak to bywało
Tak to bywało
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.