Rok rządu Tuska. Kobosko: nie udało się przywrócić w pełni praworządności

Data publikacji: 13.12.2024 10:00
Ostatnia aktualizacja: 13.12.2024 13:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
- Z punktu widzenia wyborców, bo to oni są najważniejsi, ciągle jeszcze nie udało się doprowadzić do końca spraw związanych z przywróceniem praworządności. Chodzi tu zwłaszcza o funkcjonowanie naszego wymiaru sprawiedliwości - powiedział w radiowej Jedynce europoseł Polski 2050 Michał Kobosko. 

W piątek mija rok od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Zdaniem Michała Koboski przez ten czas sporo udało się zrobić. 

- Udało się samo funkcjonowanie koalicji, która przecież z definicji nie była łatwa. Składa się ona aż z czterech ugrupowań, mających różnych wyborców, różne elektoraty. To oczywiście z założenia nie było proste i nie jest czasami proste w funkcjonowaniu. Ale biorąc to pod uwagę, uważam, że udało się rozwiązać - albo przynajmniej rozpoczęto rozwiązywanie - wiele istotnych spraw, które w czasie poprzednich rządów były nierozwiązywalne. Udało się też odkręcanie niektórych rzeczy szkodliwych dla Polski, a które wykonał pisowski rząd - podkreślił gość radiowej Jedynki. 

Rok rządu Tuska. "Przywrócenie praworządności się nie udało"

Wskazał również na kwestie, których rządzącej koalicji nie udało się zrealizować. - Z punktu widzenia wyborców, bo to oni są najważniejsi, ciągle jeszcze nie udały się sprawy związane z przywróceniem w pełni praworządności. Chodzi tu zwłaszcza o funkcjonowanie naszego wymiaru sprawiedliwości - powiedział.

POSŁUCHAJ

21:56

Michał Kobosko gościem Grzegorza Osieckiego (Sygnały dnia)

Zaznaczył, że "wciąż jeszcze mamy neo-KRS". - Ciągle jeszcze nie funkcjonuje w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Ciągle mamy jeszcze prokuratury, w których wielu prokuratorów myśli i działa w taki sam sposób, w jaki działali pod rządami Zbigniewa Ziobry - stwierdził Michał Kobosko. 

- To jest coś takiego, co na koniec przekłada się na niepewność wyborców. Bo rozprawy nie trwają krócej, a powinny. To była jedna z naszych deklaracji. A z drugiej strony skoro nadal trwa dyskusja o tym, który sędzia jest w pełni legalny, to obywatel ma prawo zapytać o to czy wyrok, który dostanie jest rzeczywiście wyrokiem ostatecznym, przez wszystkich uznawanym - podsumował europoseł. 

Czytaj także:

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Osiecki

Gość: Michał Kobosko (europoseł, Polska 2050)

Data emisji: 13.12.2024

Godzina emisji: 7.15

PR1

cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.