- Zależy nam żeby wykształcić pozytywny snobizm na czytanie, ale również żeby książki, gazety, magazyny, wszelkiego rodzaju opakowania, gdzie pojawia się ilustracja były robione przez zawodowych ilustratorów. W tej chwili chodząc po księgarniach można napotkać na tak tragiczną typografię na książkach, że aż zęby bolą - mówił w Jedynce Andrzej Pągowski.
Artysta nie ukrywa, że celem kampanii "Patrz jak czytasz. Ilustracje" jest również edukacja polskiego społeczeństwa. - To start wieloletniego programu działajacego, żeby wesprzeć wydawców, wszystkich tych, którzy inwestują swoje siły i pieniądze, żeby społeczeństwo zaczęło doceniać ich pracę. Chcemy odbudować znaczenie papierowej książki jako fajnego przedmiotu - tłumaczył Andrzej Pągowski.
W sobotę na Warszawskich Targach Książki zaplanowano m.in. spotkania z finalistami Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Nagrodę zdobył w tym roku brytyjski dziennikarz Ed Vulliamy za książkę "Ameksyka" o wojnie narkotykowej na granicy amerykańsko-meksykańskiej.
Polskie Radio jest patronem medialnym imprezy.
Posłuchaj całej rozmowy Magdy Mikołajczuk i jej gościa.
pg
Pągowski: od widoku niektórych książek bolą mnie zęby - Jedynka - polskieradio.pl