Można uzyskać za darmo poradę notariusza

Data publikacji: 25.11.2021 16:40
Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:40
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Podpisanie testamentu czy umowy u notariusza zabezpiecza interesy stron (Cztery pory roku/Jedynka)
Podpisanie testamentu czy umowy u notariusza zabezpiecza interesy stron (Cztery pory roku/Jedynka), Autor - Joyseulay/shutterstock
Notariusze w całej Polsce wezmą udział w dorocznej akcji "Dzień Otwarty Notariatu". W tym roku odbywa się pod hasłem "Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek, bo warto zaufać profesjonaliście". - W sobotę 27 listopada  w godz. 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych porad - informuje notariusz Ilona Sądel-Bendkowska

urząd pismo list listy 1200.jpg
Na czas - także przed urzędnikiem

Notariusze będą udzielać bezpłatnych porad prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych na czacie i podczas streamingu. Warto więc odwiedzić profil "Porozmawiaj z notariuszem" na Facebooku. Zdalną formę kontaktu wybrano, aby ograniczyć możliwość przenoszenia koronawirusa.

Posłuchaj

POSŁUCHAJ

05:42

Dzień otwarty notariatu (Cztery pory roku/Jedynka)

 

umowa podpisywanie dokumentów 1200 free
Prawo pracy: jakie składki od umowy zlecenia?

Ilona Sądel-Bendkowska zastrzega, że hasło "Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek, bo warto zaufać profesjonaliście" nie ogranicza zakresu pytań, jakie można zadać notariuszom. - Będziemy służyć wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelariach notarialnych - deklaruje.

Gość Programu 1 Polskiego Radia radzi, aby skonsultować z notariuszem sprawy spadkowe, podziału spadku, podziału majątku, czy kwestie związane z udzielaniem lub braniem pożyczki. - Od notariusza dowiedzą się państwo, jak najlepiej zabezpieczyć swój majątek oraz jak ochronić się przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji oprawnych - mówi.

Notariusz zwraca uwagę, że w ostatnich latach rośnie liczba spraw związanych z tworzeniem lub podziałem spółek. Jest również wiele spraw, które nie wymagają obecności w sądzie, choćby związane dziedziczeniem, czy odrzuceniem spadku albo ugodą. Notariusze będą oczekiwali na pytania w 11 największych miastach Polski. Szczegóły są dostępne na stronie porozmawiajznotariuszem.pl.

Ilona Sądel-Bendkowska radzi, aby przed poradą przygotować dokumenty, ewentualnie spisać sobie pytania, bo to ułatwi rozmowę. Rozmowa jest dostępna wyłącznie dla zainteresowanych i nie jest ograniczona czasowo.

Notariusz podkreśla, że obecnie najwięcej spraw dotyczy pożyczek, dlatego zaleca, aby umowy o ich zawarciu sporządzać w formie aktu notarialnego, w którym będą szczegółowo opisane zobowiązania stron. Wskazuje, że wizyta u notariusza jest często tańsza, niż późniejsze wydatki sądowe lub adwokackie.

Czytaj także:

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Ilona Sądel-Bendkowska (notariusz, Izba Notarialna w Warszawie)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina emisji: 11.20

ag

Folder ulubione
Folder ulubione
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.