- Maciej Rafalski, który prowadzi pracownię szkła artystycznego Glass Project, na naszym stanowisku na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik opowie i pokaże zainteresowanym, jak się pracuje ze szkłem.
Będzie można też wziąć udział w warsztatach. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać swoją własną drobną autorską pracę - opowiedziała w audycji "Eureka" Olga Przepiórkiewicz, przedstawicielka Pawilonu Kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie pod Warszawą.
Na stanowisku Pawilonu Kultury będzie można m.in. zaobserwować, co się dzieje z drobnymi przedmiotami zalanymi w szkle.
- Będzie można się przekonać, jak się zmienia faktura takiego przedmiotu, jego kolor. Zobaczyć, czy ulega zniszczeniu, spaleniu. Ogólnie - doświadczyć tego, jak wygląda proces kontaktu z gorącym, rozgrzanym szkłem - wyjaśniła gościni radiowej Jedynki.
Czytaj także:
27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco czy buty do wykrywania metalu… - już 15 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik.
W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: "Nie do wiary!". W sobotę w godz. 11.00-20.00 na błoniach Stadionu Narodowego uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. Wstęp jest bezpłatny.
Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl.
27. Piknik Naukowy. 15 czerwca 2024 Źródło: Centrum Nauki Kopernik/YouTube
Poza tym w audycji:
Czy wrony potrafią liczyć?
Tytuł audycji: Eureka
Prowadziła: Anna Stempniak
Goście: Olga Przepiórkiewicz (Pawilon Kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie) i Robert Jurszo (dziennikarz, przyrodnik)
Data emisji: 12.06.2024 r.
Godzina emisji: 19.30
kk/wmkor