Bardzo uważnie sprawdza, kiedy można uratować chore zwierzę i jak przywrócić je naturze. – Ośrodek rehabilitacyjny to nie jest miejsce, w którym miłość do zwierząt bierze górę nad dobrze pojętym szacunkiem dla nich. Jeśli karmimy koźlę sarny, to mimo iż jest kochane, nie tulimy go, nie nosimy na rękach. Bo ono ma wrócić do lasu. Co jest dzikie, musi pozostać dzikie – wyjaśnia dr Wójcik,
Mężczyzna ma też plan na reintrodukcję gatunków, które wymierają na skutek działalności człowieka. A całość jego działań jest prowadzona w ramach Fundacji "Dziki Projekt".
Z reportażu dowiemy się między innymi o wewnętrznych motywacjach bohatera, a także jak ważna jest równowaga w ekosystemie i szacunek do wszystkiego, co nas otacza.
Studio Reportażu Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu powstało 1 sierpnia 1998 roku jako samodzielna jednostka producencka Polskiego Radia, a jednocześnie największa w polskim radiu publicznym struktura profesjonalnie zajmująca się reportażem radiowym. Od kilkunastu lat obecne jest na wszystkich antenach Polskiego Radia.
Reportażyści Studia Reportażu jeżdżą po Polsce i świecie w poszukiwaniu ciekawych spraw i ludzi. Wielokrotnie inicjatorami podejmowanych przez nich tematów są wierni słuchacze reportaży. Telefony i listy są dowodem na to, że wysiłek reportażystów ma sens, że są potrzebni, że ich trud poprawiania świata przynosi konkretne, społecznie oczekiwane efekty.
Tytuł reportażu: "Dziki azyl"
Autor: Monika Chrobak
Data emisji: 20.09.2024r.
Godzina emisji: 00.12
kh/wmkor