W dniach 7-8 grudnia odbędzie się HumanTech Summit 2024. Wydarzenie, po raz trzeci, organizowane jest przez Centrum Innowacji Społecznych HumanTech Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Celem konferencji jest zbliżenie technologii i nauk humanistycznych, dlatego obrady odbywają się pod hasłem "Przypominamy o człowieku, inspirujemy technologią".
W tym roku obrady dotyczyć będą przede wszystkim: sztucznej inteligencji i społeczeństwa, sztucznej inteligencji w interakcji z ludźmi, sztucznej inteligencji w medycynie i zdrowiu, AI w biznesie i przemyśle, AI i VR w terapii oraz generatywnej sztucznej inteligencji w praktyce (w przemyśle kreatywnym i pracy oraz edukacji i medycynie).
Patronat medialny nad konferencją objął Program 1 Polskiego Radia.
Goście specjalni i mówcy
Gośćmi specjalnymi HumanTech Summit będą: wicepremier i minister cyfryzacji - Krzysztof Gawkowski oraz rektor Uniwersytetu SWPS - Roman Cieślak.
Wśród mówców będą uznani światowi naukowcy i badacze: Arvid Kappas, PhD (Constructor University Bremen gGmbH, Niemcy), Shyam Sundar, PhD (Penn State University, USA), Matt Motyl, PhD (University of Southern California, USA), Nina Jane Patel (Vice Chair of Research Division, Kabuni, Wielka Brytania) i Katherine Stapleton, PhD (Oxford University, Wielka Brytania).
- Wszystkie te osoby specjalizują się w sztucznej inteligencji, zagadnieniach, które łączą człowieka i technologie, pozwalają budować most ku lepszej przyszłości - powiedziała w audycji "Eureka" Joanna Andryszczak-Lewandowska, również specjalistka od sztucznej inteligencji. - To ważne osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia - podkreśliła.
Wydarzenia towarzyszące
W ramach HumanTech Summit 2024 zaplanowano też warsztaty: "Odzyskiwanie Utraconych Dzieł Sztuki" (jak tworzyć nowe interpretacje zaginionych dzieł w oparciu o zachowane fragmenty, opisy i dokumentacje) oraz "Jak stworzyć interaktywne szkolenie VR w 2 godziny? Rozwiązania no-code jako nowa era edukacji i rozwoju umiejętności".
Odbędą się także imprezy integracyjne: "Get-Together Party" i "HumanTech Startup Evening".
Czytaj także:
Poza tym w audycji:
Długie życie w dobrym zdrowiu
4 grudnia na konferencji naukowej w Warszawie przedstawiono wyniki badań i analizy sytuacji oraz potrzeb zdrowotnych seniorów w Polsce. O stanie zdrowia osób 60+ i możliwościach, jakie stwarza nauka jeśli chodzi o długie życie w dobrym zdrowiu opowiedział w audycji "Eureka" prof. dr hab. n. med. Tomasz Targowski - kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie oraz krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii.
Tytuł audycji: Eureka
Prowadził: Artur Wolski
Goście: prof. dr hab. n. med. Tomasz Targowski (kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie oraz krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii) i Joanna Andryszczak-Lewandowska (specjalistka od sztucznej inteligencji)
Data emisji: 5.12.2024 r.
Godzina emisji: 19.30
kk/DS