- Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że w tym roku zorganizowaliśmy 20. edycję Pikniku. Ta impreza jest ważna nie tylko w Polsce, ale stała się też matrycą, wzorcem dla podobnych imprez w Europie i na świecie - mówiła w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.
Jak podkreśliła prezes Polskiego Radia, cieszy nie tylko jubileusz, ale również popularność, jaką cieszy się Piknik Naukowy. - Spodziewamy się na Stadionie Narodowym w Warszawie ponad 100 tysięcy ludzi, którzy będą mogli poznać naukę z bliska, niemalże dotknąć jej osiągnięć. Zobaczymy, jak działa sztuczne serce, jak działają nowoczesne protezy. To misja Polskiego Radia, która wykracza poza samą antenę – podkreśliła Barbara Stanisławczyk.
- Cieszy nas nie tyle bicie kolejnych rekordów, ale fakt, że Piknik przyczynił się w istotny sposób do edukacji, do poszerzania granic naszej wyobraźni. Dzięki niemu pojęcia, które uznawaliśmy za hermetyczne i niezrozumiałe, zaczynamy kojarzyć z czymś praktycznym. Piknik sprawił, że tysiące naukowców zaczęło mówić o swoich pasjach ludziom o bardzo różnych zainteresowaniach i niekoniecznie eksperckiej wiedzy. Opowiadają oni o swoich badaniach, o metodach, jakimi się posługują, o korzyściach, które z tego płyną, ale i o ryzyku, jakie się z tym wiążę - dodaje Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik, współorganizator Pikniku.
Z jakimi wyzwaniami wiązały się pierwsze edycje Pikniku Naukowego? Co będzie można zobaczyć w namiocie Polskiego Radia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Wiesław Molak
Gość: Barbara Stanisławczyk (prezes Polskiego Radia), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik)
Data emisji: 7.05.2016
Godzina emisji: 7.40
gs/mm
Barbara Stanisławczyk: Piknik Naukowy stał się wzorcem dla podobnych imprez - Jedynka - polskieradio.pl